Bajk.blog

Jarosławiec-Darłowo-Darłówek

Nadmorskie okolice to duży potencjał na eksploracje rowerowe. Wycieczka rowerowa do Darłówka i Darłowa.

Zaczynam mój mały BikeBlog, jako że zaczynam łapać powoli cyklozę to tym sposobem łączę dwie pieczenie na jednym ogniu czyli pasję fotografowania i jazdę na rowerze.
Pierwszy wpis z cyklu BikeBlog to mały wypad po nadmorskich lasach i polach w okolicach Jarosławca i Darłowa.

Z Jarosławca jedziemy w stronę Darłówka nową trasą rowerową, na początku wzdłuż drogi, potem już jako pojedyncza droga asfaltowa przez las w kierunki Wici. Za wiciami w momencie trwania wycieczki kończyły się roboty przy tworzeniu dalszej części trasy za Wiciami, gdzieś do połowy długości jeziora Kopań, potem asfalt zamienia się w trasę z płyt betonowych praktycznie już do samego Darłówka. Ja wybrałem troszkę bardziej zróżnicowany teraz objeżdżając jezioro kierując się na miejscowość Palczowice. Dalej przez Kopnice do Cisowa gdzie można zobaczyć gotycki kościół z XIV wieku. Następnie poprzez farmę wiatraków kieruje się do drogi głównej – korzystając z drogi dla rowerów dojeżdżam do Darłowa.

Krótka wizyta na rynku, a potem jazda wzdłuż rzeki, po drodze można zobaczyć ruchomy most, latarnie morską. Powrót drogą prawie w linii prostej czyli wzdłuż plaży.

Oto widok na nową trasę rowerową z Jarosławca do Wici. Asfaltem można jeszcze dojechać kawałek w stronę Darłówka, mniej więcej do ujścia jeziora Kopań.

Post Author: slavoog